УИХ-ын ээлжит сонгуулийн урьдчилсан дүнгээр АН 11 суудал авчээ

Мөрч

УИХ-ын ээлжит сонгуулийн урьдчилсан дүн өнөөдөр 07.22 цагт гарч дууслаа. Урьдчилсан дүнгээр МАН хамгийн олон буюу 62, АН 11 суудал авахаар байна.

Мөн “Та бидний эвсэл”-ээс 1, “Зөв хүн электорат эвсэл”-ээс 1, бие даан нэр дэвшигч 1 сонгогдсон гэсэн урьдчилсан дүн гарлаа. УИХ-ын сонгуулийн тухай хуулийн дагуу Сонгуулийн ерөнхий хороо хамгийн олон санал авсан нэр дэвшигчдийг УИХ-ын гишүүнээр сонгогдсонд тооцсон тухай шийдвэр гаргаж, үнэмлэх олгож, нийтэд мэдээлнэ. Улмаар сонгууль дууссанаас хойш 15 хоногийн дотор сонгуулийн дүн болон УИХ-ын гишүүнээр сонгогдсон тооцсон тухай шийдвэрээ СЕХ-ноос Ерөнхийлөгчид өргөн барих ёстой юм.

Аймаг Тойрог Овог, нэр
1 Архангай аймаг 1-р тойрог Ё.Баатарбилэг
2 1-р тойрог Ж.Мөнхбат
3 1-р тойрог Г.Тэмүүлэн
4 Баян-Өлгий аймаг 2-р тойрог Х.Баделхан
5 2-р тойрог Т.Аубакар
6 2-р тойрог Б.Бейсен
7 Баянхонгор аймаг 3-р тойрог Г.Занданшатар
8 3-р тойрог Д.Ганбат
9 3-р тойрог А.Адъяасүрэн
10 Булган аймаг 4-р тойрог Ц.Анандбазар
11 4-р тойрог Ж.Бат-Эрдэнэ
12 Говь-Алтай аймаг 5-р тойрог Б.Энх-Амгалан
13 5-р тойрог Ш.Раднаасэд
14 Дүндговь, Говьсүмбэр аймаг 6-р тойрог С.Батболд
15 6-р тойрог Г.Мөнхцэцэг
16 Дорнод аймаг 7-р тойрог Х.Болорчулуун
17 7-р тойрог Ц.Сэргэлэн
18 Дорноговь аймаг 8-р тойрог Б.Дэлгэрсайхан
19 8-р тойрог Т.Энхтүвшин
20 Завхан аймаг 9-р тойрог Ц.Цэрэнпунцаг
21 9-р тойрог Ц.Баярсайхан
22 Өвөрхангай аймаг 10-р тойрог С.Чинзориг
23 10-р тойрог Д.Тогтохсүрэн
24 10-р тойрог Г.Ганболд
25 Өмнөговь аймаг 11-р тойрог Н..Наранбаатар
26 11-р тойрог Д.Бат-Эрдэнэ
27 Сүхбаатар аймаг 12-р тойрог Ж.Батсуурь
28 12-р тойрог Н.Ганибал
29 Сэлэнгэ аймаг 13-р тойрог Ж.Эрдэнэбат
30 13-р тойрог Ч.Ундрам
31 13-р тойрог Д.Өнөрболор
32 Төв аймаг 14-р тойрог Ж.Батжаргал
33 14-р тойрог Ц.Туцаан
34 14-р тойрог Н.Энхболд
35 Увс аймаг 15-р тойрог О.Цогтгэрэл
36 15-р тойрог Ч.Хүрэлбаатар
37 15-р тойрог Б.Чойжилсүрэн
38 Ховд аймаг 16-р тойрог Ш.Адьшаа
39 16-р тойрог Б.Пүрэвдорж
40 16-р тойрог С.Бямбацогт
41 Хөвсгөл аймаг 17-р тойрог Ц.Даваасүрэн
42 17-р тойрог Л.Мөнхбаатар
43 17-р тойрог Л.Энх-Амгалан
Хэнтий аймаг 18-р тойрог У.Хүрэлсүх
45 18-р тойрог Л.Оюун-Эрдэнэ
46 18-р тойрог Б.Бат-Эрдэнэ
47 Дархан Уул аймаг 19-р тойрог Б.Жавхлан
48 19-р тойрог Г.Дамдинням
49 19-р тойрог Б.Баттөмөр
50 Орхон аймаг 20-р тойрог Д.Батлут
51 20-р тойрог Н.Алтанхуяг
52 20-р тойрог С.Ганбаатар
53 Багахангай, Багануур, Налайх дүүрэг 21-р тойрог С.Амарсайхан
54 21-р тойрог Ц.Сандаг-Очир
55 Баянзүрх дүүрэг 22-р тойрог Б.Энхбаяр
56 22-р тойрог Б.Саранчимэг
57 Баянзүрх дүүрэг 23-р тойрог Ж.Чинбүрэн
58 23-р тойрог Х.Булгантуяа
59 23-р тойрог Э.Бат-Амгалан
60 Сүхбаатар дүүрэг 24-р тойрог Д.Цогтбаатар
61 24-р тойрог Ц.Мөнх-Оргил
62 24-р тойрог Ц.Мөнхцэцэг
63 Чингэлтэй дүүрэг 25-р тойрог Т.Аюурсайхан
64 25-р тойрог М.Оюунчимэг
65 25-р тойрог Ж.Сүхбаатар
66 Баянгол дүүрэг 26-р тойрог Х.Ганхуяг
67 26-р тойрог Ж.Ганбаатар
68 26-р тойрог С.Одонтуяа
69 Сонгинохайрхан дүүрэг 27-р тойрог Х.Нямбаатар
70 27-р тойрог Б.Жаргалмаа
71 Сонгинохайрхан дүүрэг 28-р тойрог Н.Учрал
72 28-р тойрог Д.Сумъяабазар
73 28-р тойрог П.Анужин
74 Хан-Уул дүүрэг 29-р тойрог Д.Сарангэрэл
75 29-р тойрог Г.Амартүвшин
76 29-р тойрог Т.Доржханд

Сэтгэгдэл үлдээх

Холбоотой мэдээлэл

Цаг үе